top of page
_MG_4188.jpg

ZDRAVÉ DIVOČENÍ

  ZÁŽITKOVÁ JÓGA A AKROJÓGA PRO CELOU SMEČKU

 

Zábavnou a hravou formou se společně dotkneme 

základů jógy a akrojógy.

A jak vlastně vypadá taková jóga společně s dětmi? Jedná se o jemnou a hravou formu jógy s příběhem zaměřenou na zdravý psychomotorický rozvoj dětí. Vede k prohlubování vztahu rodiče a dítěte/průvodce. Společně provádíme jógové cviky určené na míru dětem a jejich potřebám podle věku, ale nepřijdou zkrátka ani dospělí ;).

akrojógy s dětmi jde o lehkou párovou akrobacii určenou primárně k protažení a zpevnění těla, doplněnou o vnímání správného dechu, pro učení se uvolnění napětí v těle, a samo sebou k posílení našeho vztahu s dětmi. Učíme se vzájemné důvěře, naslouchání si a respektu k sobě i k okolí, k přírodě. Tato forma akrojógy je ušita na míru dětem a jejich fyzickým možnostem.

Společně se naučíme pozicím a hrám, které můžete s dětmi dál rozvíjet doma, ve školce, na zahradě, v parku, v lese, kdekoli budete mít zrovna náladu provádět psí (a jiné zvířecí :) kusy.

    Seznámíte se s principy bezpečného provádění pozic, se základy zdravého pohybu a správného držení těla. Vyzkoušíte si, jak jste na tom s rovnováhou, možná se na chvíli ocitnete i vzhůru nohama! Mezi cvičením si užijte také zábavné masáže, meditace a relaxaci ;).

"JÓGÁZKY"DIVOČINOU

ZÁŽITKOVÁ OUTDOOR JÓGA..

 individuální lekce pro celou smečku

"Jógázka"-jógová procházka pro děti a rodiče nebo průvodce v lesních či mateřských školách.

Jedinečná autorská lekce jógy, která v sobě spojuje cvičení a pobyt v přírodě.

Co se bude dít ?

Pozdravíme skutečné Sluncezakořeníme s opravdovými stromy, necháme se nabudit a inspirovat krajinou k dobrodružství pohybu a her, až znavení padneme do trávy a užijeme si vytouženou relaxaci ;).

V krásném prostředí Chřibů - Stříbrnických pasek.

Jógovou procházku je možné si také objednat do vaší divočiny na živo či zakoupit v pdf formátu jako tematickou lekci k vlastnímu nastudování..

/lekce "na živo" je možné si objednat v sezóně jaro-leto-podzim/

Co pdf "Jógázka" Výprava do džungle obsahuje a 

co si z ní můžeš pro sebe ukořistit ?

  • Úvodní a závěrečný rituál 

Krátký rituálek formou říkanky, který Tě naladí na začátek cvičení, a na jeho konci Tě příjemně uzemní a dodá Ti pocit klidu. 

Učí Tě se zkoncentrovat i pochválit sebe sama.

  • Zábavnou rozcvičku a průpravná cvičení formou jógových her a autorských jógových básniček v četně Pozdravu slunce s říkankou

Hravě posílíš a protáhneš své tělo.

Přirozeně procvičíš klenbu chodidel.

Potrénuješ svou stabilitu.

Naučíš se, jak vnímat víc sebe sama a své úžasné tělo, které toho tolik dokáže.

Díky motivačnímu příběhu a jógovým pozicím, které tě promění třeba v banán, opici nebo strom, nakrmíš a rozvrníš svou představivost.

Cvičením venku zároveň prohloubíš svůj vztah s přírodou a můžeš se inspirovat jak využít svou kreativitu ke cvičení a tvoření v přírodním prostředí.

  • jak správně dýchat

Tak jako plyne voda v potůčku, plyne i Tvůj dech. Dává všecko v Tobě do pohybu, oživuje a opravuje.

V lekci se naučíš vnímat svůj dech více vědomě a propojovat jej s cvičením i hrou.

  • Masáž a automasáž

Znáš něco příjemnějšího, než nechat se podrbat na zádech :)?

A co automasáž?.. Nee nebudeš masírovat žádné auto, ale sám sebe. Přesto, se u toho nějakým dopravním prostředkem můžeš na chvíli stát :).

  • Meditace s mindfulness

Mindfulness Ti ukáže cestu, jak zkrotit divoké myšlenky. Učí, jak být chvíli v plné pozornosti sám k sobě, a nebo taky naopak být všímavější k tomu, co se právě děje kolem a jak si naplno užít přítomný okamžik.

Věděl/a jsi, že meditace může být sladká?  

  • Relaxaci

Prozradí Ti kouzlo odpočinku, které je hravé, a zároveň se při něm budeš cítit příjemně a klidně.

  • Metodiku jógových pozic

Pozice, které zde najdeš, si můžeš nastudovat podle nenáročné a srozumitelné metodiky cvičení a dechu, a nemusíš u toho být ani velezkušeným jogínem ;).

banán
Kotva 1

ZÁŽITKOVÝ TVŮRČÍ TANEC S DĚTMI..

 individuální a skupinové lekce


Tanec, létání, plížení, válení, divočení, zážitek, .. protože i malé zážitky mohou vytvářet velké příběhy!
Tématické improvizace a rozvíjení sobě vlastního pohybu a nápadů.
Poznáváme a vnímáme, co se odehrává v našem těle i mimo něj.
Lekce jsou protkány principy zdravého pohybu - základními stavebními kameny pro jakýkoli pohyb v tanci či denním životě.
Pomocí tance "v kontextu" se děti dozvídají o světě kolem nás.. Ten je také nevyčerpatelnou studnicí inspirace k pohybu a tanci..

Nebaví vaše děti pouze opakovat konkrétní taneční kroky, ale spíše jim chcete umožnit načerpat inspiraci k rozvíjení vlastní cesty tance? A při tom zažít nevšední dobrodružství pohybu?
Domluvte si individuální či skupinovou lekci "na živo" či online lekci pro jednotlivce i celou rodinu nebo skupinku dětí..

DIVOČINA V POHYBU

bottom of page